Zam Yağmuru Sürüyor! Bira İçmek de Hayal Olacak

Rakı ve şarap fiyatlarına yönelik %12 ile %15 arasında artıştan sonra biraya da büyük bir zam geliyor. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, yeni zammın miktarını açıklayarak, “Bu tür ani artışlara hazır mıyız?” diye sordu.

Alkollü içkilerde zam trendi devam ediyor. Yerel seçimlerin ardından rakı fiyatlarına yapılan ardı ardına zamların ardından şimdi de biraya büyük bir zam yapılıyor.

Geçen hafta Efe rakısına %12,5 oranında zam gelmesiyle Efe Gold 70’lik şişenin fiyatı 969 TL’ye yükselirken, Efe Göbek 70’lik şişenin fiyatı da 995 TL oldu.

Beylerbeyi rakısının fiyatlarına yaklaşık %15 oranında zam geldi. Bu zamla birlikte Beylerbeyi Göbek 70’lik rakının fiyatı 995 TL’ye, Beylerbeyi Teragold 70’lik ise 895 TL’ye yükseldi.

Zam furyası tüm sektörleri etkisi altına almaya devam ediyor. Sigara gruplarına TT, BAT ve JTI tarafından yeni zamlar yapılırken, bira fiyatları da artıştan etkilenecek.

BİRADA 15-20 TL ZAM BEKLENİYOR!

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bira fiyatlarına yapılacak olan artışı sosyal medya hesabından duyurdu.

Hem Efes hem de Tuborg markalarına yapılacak olan zamla ilgili Aybaş, “Biraya gelecek 15-20 TL civarındaki zam için hazır mıyız, böyle ani artışlara nasıl tepki vereceğiz?” şeklinde sordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x